• Hoşgeldiniz
  • info@izmirfirmabul.com

ENGELSİZMİR 2016

152 ZİYARETÇİ
  • EKLENME TARİHİ: Ekim 25, 2016 9:19 pm
  • TARİH: 2 – 5 Kasım 2016
  • WEB ADRESİ: http://www.engelsizmir.org/
  • ORGANİZATÖR: İZFAŞ İzmir Fuarcılık Hizmet. Kültür ve Sanat İşleri Tic.A.Ş
  • YER: Fuar İzmir

ETKİNLİK HAKKINDA

Değerli Katılımcılarımız,

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından İZFAŞ organizatörlüğünde bu yıl ikincisi 3-5 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Katılımlı ENGELSİZMİR 2016 Kongresi’ne sizleri davet etmekten memnuniyet duymaktayız.

2013 yılında düzenlenen Engelsizmir 2013 Kongresi, katılımcılarımızın özverili çalışmaları ve desteği ile başarılı bir şekilde tamamlanmış; Kongre’de engellilerin kentsel sorunlarına yönelik hem akademik çalışma, hem de pratiğe yönelik en son bilgiler paylaşılmış,  kültürel, sportif ve sosyal programlar büyük beğeni toplamıştır.

Ana teması ‘Engellilerin Sosyal Hayata Katılımına Yönelik Yerel Politikalar’  olan Engelsizmir 2016 Kongresi Fuar İzmir’de gerçekleştirilecektir.
Kongre kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerin en geniş toplumsal katılımla tasarlanıp planlanmasını, İzmir’de konu ile ilgili bütün kesimlerin görüşlerinin alınarak çalışmalara dâhil edilmesi, engelsiz ve ayrımsız bir kent yaratmak için gereken demokratik ortamın gelişmesi, engelli sorunlarının ve engelsiz yaşam konusunun toplumda daha fazla anlaşılıp benimsenmesi ve konunun değişik yönleri üzerinde daha geniş bir zaman dilimi içinde çalışılarak kongrenin daha yararlı olması açılarından önemsemekteyiz.

Kongre hazırlık çalışmaları kapsamında kongrenin temelini oluşturacak öneri ve fikirlerin paylaşıldığı ve sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, dernekler, üniversiteler, kamu kurumlarından temsilcilerin katılımıyla Ortak Akıl Toplantısı düzenlenmiştir. Toplantıda görüşülen fikir ve öneriler Kongre konuları olarak belirlenmiştir ve Kongrede Uluslararası ve Ulusal alanda tanınan uzmanların yer alacağı davetli konuşmacılarla, poster sunum ve atölyeler şeklinde ele alınacaktır. Türkiye’den ve Dünya’dan alanında uzmanlar, araştırmacılar, uygulamacılar, aileler, öğrenciler, sivil toplum kuruluşları ve yerel yöneticiler kongremize davetlidir.

Kongrede sizleri de aramızda görmek dileğiyle…

ENGELSİZMİR 2016 KONGRESİ YÜRÜTME KURULU